Haber

Menteşe Belediye Başkanı Su Tasarrufu Çağrısında Bulundu

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, susuzluğa ve kuraklığa dikkat çekerek, vatandaşlara su tasarrufu çağrısında bulundu. Gümüş“Su tüketimi konusunda bilinçlendirmenin ilk adımı su tasarrufudur. Bu vesileyle vatandaşlarımızdan su tasarrufu konusunda hassasiyet göstermelerini bir kez daha rica ediyorum.”

Muğlaİl genelinde içme suyu kullanımında artış olduğunun altını çizen Önder, Gümüş Tüketimin artması nedeniyle içme suyunda yaşanan kesintileri önlemek için vatandaşlara görev düştüğünü belirtti. Önder Gümüş’ün açıklaması şöyle:

“İçme suyu en temel ihtiyaçlarımızdan biri. Ancak kuraklık, küresel ısınma, artan yoğun nüfus ve suyun yanlış kullanımı nedeniyle kaynaklarımız her geçen gün azalıyor. Yaşanan iklim değişikliği tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi ve bölgemizi de olumsuz etkiledi. Yer üstü kaynaklarımızın önemli ölçüde azalmasına neden oldu.Uzmanlar kaynakların çok kısa sürede daha da azalacağı uyarısında bulunuyor ve ülkemizin su gerilimi olan ülkeler arasında orta sıralarda yer alacağı uyarısında bulunuyor.İlk adım su tüketimi bilinci oluşturmak su tasarrufu sağlamaktır.Bu vesile ile vatandaşlarımız bir kez daha su tasarrufu yapacak Bilindiği üzere Menteşe Belediyesi olarak su tüketiminde bilinçlendirme ve bilinçlendirme amacıyla içme ve kullanma suyunda tasarruf sağladık. Suyun verimli kullanımının teşvik edilmesi Bu kapsamda belediyemiz yetki alanı içerisinde bulunan yaklaşık 520 bin metrekarelik yeşil alanda arıtma suyu kullanarak tüm park, bahçe ve yeşil alanlarda arıtma suyu kullanarak 780.000 su tasarrufu sağlıyoruz. yılda ton su.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

haber-olur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu