Haber

İBB’de sendikalardan ek zam talebi: Yüzde 19 zam sefalet demektir

Türkiye Personel Sendikaları Konfederasyonu’na (TÜRK-İŞ) bağlı sendikalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) çalışan personel için ek zam talep etti.

Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (Tez-Koop-İş), Türkiye Otel Lokanta ve Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası (Toleyis), Tüm Taşımacılık İşçileri Sendikası (TÜMTİS) ve Türkiye Denizciler Sendikası ( Türk Deniz-İş), sosyal medya hesaplarından ek zam taleplerini paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hitaben yapılan paylaşımlarda da şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları, TÜİK’in gerçekçi olmayan enflasyonunun mağduru. Yüzde 19’luk zam kabul edilemez! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da her fırsatta TÜİK enflasyonunun gerçekçi olmadığını söylüyor. Haziran ayında maliyet artışı en çok İstanbul oldu ECA International’ın raporu, İstanbul’un dünyanın en pahalı 108. şehri olduğunu hesapladı. TÜİK işçi zammı demek yoksulluk demektir. TÜİK enflasyonu piyasa piyasa enflasyonu ile aynı değil TÜİK Haziran ayında yıllık enflasyonu %59.95 olarak açıkladı. ENAG yıllık enflasyonu açıkladı, yüzde 108.58 dedi. İnsanca bir yaşam için büyükşehirde ek zam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu