Ekonomi

Eskişehir OSB’de Geri Dönüşüm Firmaları İçin Yangın Önlemleri Toplantısı

Eskişehir OSB Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Atık İşleme, Ön İşleme ve Toplama Tesisleri Denetleme Kurulu ile Eskişehir Sanayi Odası 2. Meslek Komitesi arasında oluşabilecek olası yangınlara karşı gerekli önlemlerin alınması amacıyla toplantı düzenlendi Eskişehir OSB’de faaliyet gösteren geri dönüşüm firmaları.

Türkiye genelinde geri dönüşüm bölümünde faaliyet gösteren işletme ve tesislerde son günlerde çıkan yangınların artması üzerine Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü harekete geçti. Eskişehir’de faaliyet gösteren firmalarda çıkan yangınlara karşı gerekli tedbirlerin alınması için Eskişehir OSB Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Atık İşleme, Ön Arıtma ve Toplama Tesisleri Denetim Komisyonu” ile Eskişehir Sanayi Odası 2. Meslek Komitesi arasında toplantı düzenlendi OSB.

Atık Proses, Ön İşlem ve Toplama Tesisleri Denetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva, İşte Zeydan, Kontrol Komitesi Üyesi Erol Öz, Yeşil Hücre Çevre Birimi Sorumlusu Suzan Önpeker, EOSB İtfaiye Amiri Ekrem Karaköse ve Eskişehir Sanayi Odası 2. Meslek Komitesi Başkanı Cumhur Özkalay, Başkan Yardımcısı Ömer Benli, Üyeler Muhsin Akbaş, Tahir Akıncı ve Yakup Soyiç’in katıldığı toplantıda OSB Uygulama Yönetmeliği ve yürürlükteki yangın mevzuatına uygun olarak her türlü önleyici tedbirin alınması adına geri dönüşüm firmalarında çıkabilecek yangınların önlenmesi, alınan önlemlerin kontrolü ve uygulamaların takibi konuları görüşüldü ve kararlar alındı.

Düzenlenen toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Az Küpeli, OSB yönetimi olarak Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet gösteren geri dönüşüm tesislerinde çıkan yangınların 2015 yılında önlenmesi adına gerekli tüm tedbirleri aldıklarını vurguladı. OSB sınırları içerisinde faaliyet gösteren işletmelerde son dönemin geride kaldığını belirterek, “Yaz aylarıyla birlikte geri döneceğiz. Geri dönüşüm tesislerinde çıkan yangınların arttığını görüyoruz. Yangınlar sonrasında can ve mal riskleri oluştururken can güvenliği çevre sorunları ortaya çıkar.Sanayi Odası 2.Meslek Kurulu ortasında bir toplantı yaptık.Bu toplantımızda OSB Uygulama Yönetmeliği ve yürürlükteki yangın mevzuatına uygun olarak her türlü önleyici tedbirin alınması, denetim Alınan tedbirler ve uygulamaların takibi görüşüldü ve kararlar alındı.İşletmelerin talep etmesi halinde EOSB İtfaiyemiz tarafından itfaiye tarafından yerinde inceleme yapılmasına karar verildi. Yangınlara karşı alınan tüm bu kararlar, daha fazla önlem alınması için bölgemizdeki tüm geri dönüşüm firmalarına iletilmiştir. Olası yangınların önüne geçebilmek için bölgemizde faaliyet gösteren daire temsilcilerinin özellikle duyarlı olması gerekmektedir. Bu konuda duyarlı davranan ve gerekli önlemleri alan geri dönüşüm sanayicilerini de tebrik ediyorum.” – ESKİŞEHİR.

ahirlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu