Yaşam

Çellistanbul “Umut” ezgileriyle Pera Müzesi’nde

Pera Klasikleri konser serisinde Pera Müzesi, bu ay Çellistanbul Çello Dörtlüsü’nü “Umut” temalı bir konserle ağırlayacak. İstanbul adını müziğin kozmik tınılarıyla buluşturan dörtlü, klasik müzikten dinleyicilere umut veren eserler seslendirecek.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesiklasik müziğin yeni yorumcularına ev sahipliği yapıyor. Pera Klasiklerikonser serisine Cellistanbul ile devam eder. Müzenin Oryantalist Fotoğraf Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan, Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlarserginin yer aldığı salonda, 11 Mart Cumartesi akşamıolacak “Umut”Konser, izleyiciyi tarihi ve büyülü bir müze atmosferinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

İnsan sesine en yakın enstrüman olan çelloyu müzikseverlerle buluşturmak amacı ile 2002 yılında kurulmuştur. Cellistanbul Çello Dörtlüsüher biri çello üzerine başarılı yorumlarıyla adından söz ettiren isimlerden. melih kara, murat berk, Julia KrepakVe Yusuf Çelik Bu oluşmaktadır. Farklı ülkelerde konserler veren Çellistanbul, Türkiye’den ve dünyadan çellistlerin yer aldığı özel projelere de imza atıyor. Xavier Phillips, Mischa Maisky, Berlin Filarmoni Çellistleri, Atina Senfoni Orkestrası Çellistleri, Çellistanbul’un bugüne kadar aynı sahneyi paylaştığı ünlü müzisyen ve topluluklar arasında yer alıyor.

Müzikseverler, ertelenen 11 Şubat 2023 tarihli “Çellistanbul ile Müzik Aşkı” konser biletlerini bu etkinlikte kullanabilirler.

Konser biletleri Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan satın alınabilir. Pera Müzesi Dostları %50 indirim kazanıyor. Yerler sınırlı ve numarasız. Etkinlik 7 yaş ve üzeri misafirlerin katılımına uygundur. 7-12 yaş arası seyirciler konsere bir yetişkin eşliğinde katılabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-marmaraereglisi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu