Haber

Saros Körfezi 10. Dağ Bisikleti Festivali başladı

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Cennet Bahçesi’nde düzenlenen açılış programına Mehmet Gemici; Edirne Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Irmak Gergin, DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, Almanya, Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan ve Polonya ile ülkemizin çeşitli illerinden bisiklet grupları katıldı.

“FESTİVALİMİZİN TEMASINI ‘Yaşasın CUMHURİYET’ OLARAK BELİRLENDİK”

Programda ilk konuşan Eşme, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Keşan DOÇEK Saros Körfezi Dağ Bisikleti Festivali’ni düzenlediklerini belirterek; “Keşan Belediyesi ile omuz omuza gerçekleştirdiğimiz festivalimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Desteklerinden dolayı Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve Belediye ekibimize teşekkür ederiz. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı olması nedeniyle festivalimizin temasını ‘Yaşasın Cumhuriyet’ olarak belirledik. Festivalimizin 10. yılı, DOÇEK’in ise 30. yılı. 30 yıldır doğa sporlarıyla uğraşıyoruz. Bisiklet alanında yaşadığımız mutlulukları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu festivalde size dağ bisikletine binmenin gerçekte ne demek olduğunu göstereceğiz. Hep birlikte keyifli parkurlarda pedal çevireceğiz. 3 günün sonunda gerçekten dağ bisikletçisi olduğunuzu söyleyeceksiniz. “Katılım yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR FESTİVAL GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Daha sonra konuşan Gergin şunları söyledi; Keşan Belediyesi ve Keşan Doğa, Çevre ve Kültür Derneği işbirliğiyle festivale başlayacaklarını belirterek, şöyle konuştu: “Çok keyifli bir festival geçireceğiz. Liderimiz Mustafa Helvacıoğlu şehir dışında olduğu için programa katılamadı. Güçlü bir ortam. Türkiye’de son yıllarda çevremize ve insanlara bisikleti ve doğayı sevdirme konusunda yükselen bir trend var. Bundan önce bu işe başlayan DOÇEK Keşan için büyük bir şans. Keşan Belediyesi olarak biz de onun destekçisiyiz. Belediye olarak bu tür organizasyonlara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. “Festivalin organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından katılımcılar pedallarını şiddet içeren bölgelere çevirerek Kurtuluş Caddesi, İsmail Saraç Caddesi ve Anafartalar Caddesi boyunca ilerleyerek İzzetiye İlçesi’nden 130 kilometre uzunluğundaki şiddet içeren alanlara girdiler. Festival bugün ve yarın da devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu