Haber

Kosova Savunma Bakanı, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a Üstün Hizmet Madalyası takdim etti.

Kosova Savunma Bakanı Eyüp Maqedonci, Türkiye’nin milli ve özgün insansız platformlarını geliştiren Baykar’ın Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a üstün hizmet madalyası takdim etti.

Bayraktar’ı başkent Priştine’de kabul eden Maqedonci, sosyal medya hesabından toplantıyla ilgili yaptığı paylaşımda, Baykar’ın çalışmalarıyla “askeri teknolojinin manşeti” haline geldiğini belirtti.

Maqedonci, Baykar ile yaptıkları iş birliğiyle Kosova Güvenlik Gücü’nün (FSK) muharebe kapasitesini hızla tüm vatandaşların güvenliğini ve toprak savunmasını garanti altına alacak seviyeye yükselttiklerini vurguladı.

Maqedonci, paylaşımında, toplantıda bundan sonra yatırım yapılacak projeler ve bu iş birliğinin satın almaların ötesinde genişletilmesi konusunu ele aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Haluk Bayraktar’a, gösterdiği isteklilik ve hazırlıktan dolayı üstün hizmet madalyasını takdim ediyorum. Bu şirket ve Türkiye Cumhuriyeti, Kosova hükümeti ve Savunma Bakanlığı ile işbirliği içindedir.” “Onu ödüllendirerek derin minnettarlığımı ifade ettim.” İfadesini kullandı.

Maqedonci, paylaşımının sonunda “İki ülke arasındaki güçlü bağ devam edecek” dedi. değerlendirmesine yer verdi.

Toplantıda Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı ve FSK Komutanı Başkim Yaşari de hazır bulundu.

Kosova Başbakanı Albin Kurti, sayı hakkında herhangi bir bilgi vermeden, Türkiye’den satın aldıkları Bayraktar TB2 SİHA’ların temmuz ayında ülkeye geldiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu