Haber

Elma şarabından zehirlenen 8 kişi öldü

Rusya’nın batısındaki Ulyanovsk bölgesinde zehirli elma şarabı içtikten sonra en az sekiz kişinin öldüğü, onlarca kişinin zehirlendiği iddia edildi.

Reuters’in haberine göre Vali Aleksey Russkikh, söz konusu zehirli madde üzerinde “Mister Cider” (Mr. Cider) etiketi olduğunu ve 30- 1999’da Volga Nehri kıyısındaki bölgeye getirilen maddenin madde olduğunu söyledi. Bölgede litre varil satılıyor. Russkikh, “Sağlık ekiplerimiz ve sosyal hizmetler, etkilenenlere gerekli tüm yardımı sağlıyor” dedi.

2016 YILINDA SİBİRYA’DA 77 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yerel basında çıkan haberlere göre, söz konusu elma şarabı, alkollü içkilerde bulunan etil alkolden çok daha zehirli bir madde olan ölümcül miktarda metil alkol içeriyordu. Vali, kolluk kuvvetlerinin elma şarabını topladığını duyurdu.

2016 yılında Sibirya’da 77 kişinin ucuz kaçak içki nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından Rusya, yüksek oranda etil alkol içeren sıvıların üretim ve satışını kontrol altına aldı. Ancak ev içi alkol ülkede bir sorun olmaya devam ediyor. 2021’de 29 kişi yerel olarak üretilen metil alkol içeren bir içeceği tükettikten sonra öldü. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu