Ekonomi

Balık tezgahının en ucuzu hamsi ve istavrit

Balık bolluğu tezgahlara da yansıdı. Geçen haftaya göre fiyatlardaki düşüş dikkat çekti. Şimdilerde tezgâhlarda en ucuz balık hamsi ve istavrit olarak görülüyordu.

Balık bolluğu tezgahlara da yansıdı. Dönemin başında bol olan palamut, yerini hamsi, istavrit, kalamar gibi küçük balıklara bıraktı. Gişelerdeki fiyatların geçen haftaya göre düştüğü kaydedildi. Karaköy Balıkçılar Çarşısı’nda en ucuz balık hamsisi 60-70 liradan satılırken, geçen hafta hamsi fiyatı kilosu 100 liraydı. Balıkçılar, fiyatların önümüzdeki günlerde daha da düşebileceğini belirtiyor.

“En ucuz balık hamsi ve istavrit”

Şu sıralar hamsi ve istavrit talebinin yüksek olduğunu söyleyen balıkçı Samet Balyemez, “Palamutun azalmasıyla birlikte hamsi bollaşmaya başladı. İstavrit, sarıkanat, kerevit ve levrek tezgahları süslüyor. Fiyatlar uygun” Şimdi uygun. Hamsi büyüdükçe fiyat artıyor. Şu anda en ucuz balık hamsi ve istavrit. Hamsi ve istavrit. Fiyatı 70 lira civarında. Fırtına ve güneybatı olmazsa fiyatların daha da düşmesi beklenebilir” dedi.

“Palamut mevsimi bitti”

Mustafa Sancaktaroğlu isimli balıkçı, “Palamut sezonu bitti, küçük balıklar tezgahlara geliyor. Tezgâhlarda çeşit çok ama fiyatlar biraz pahalı. Palamutları balıkçılar tutuyor, o yüzden kıt.” Palamutun tanesi 100 lira civarında. Şimdi hamsi ve istavrit 50 liradan başlıyor. Hamsiye yoğun talep var” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu